Reklama
Reklama

Pikieta pracowników przed Solarisem w Bolechowie

fot. Solaris Bus & Coach
fot. Solaris Bus & Coach

Organizuje ją jeden ze związków zawodowych.

O pikiecie, która odbędzie się we wtorek przed fabryką Solaris poinformował nas pracownik. - Spodziewamy się około 150 osób. Będziemy protestować przeciwko polityce płacowej w firmie i przeciwko temu, że zarząd prowadzi negocjacje płacowe wyłącznie z Solidarnością, a nas pominięto - mówi anonimowo. Pikietę organizuje Organizacja Zakładowa OPZZ Konfederacja Pracy.

Solaris inaczej przedstawia sprawę. - Organizator pikiety, jakim jest nowo powstały w dniu 22 lipca 2019 roku związek zawodowy, nie przedstawił wcześniej nawet swoich propozycji, a zanim przystąpił do rozmów, zorganizował protest. Solaris jeszcze przed pikietą potwierdził stronie związkowej swoją gotowość do rozmów i poinformował, że termin spotkania możliwy będzie do ustalenia po 26 sierpnia, na co nie uzyskał odpowiedzi - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Producent autobusów i tramwajów potwierdza, że od czerwca prowadzi negocjacje z OM NSZZ Solidarność i dotyczą one zmian w wysokości wynagrodzeń wszystkich pracowników od 2020 roku. - Takie rozmowy miały już miejsce wcześniej i prowadziły do porozumień, z których korzystał każdy pracownik. Firma Solaris nigdy nie unikała spotkań, była chętna do rozmów. Organizowanie pikiety przed rozpoczęciem rozmów, na których pracodawcy zostałyby przedstawione postulaty, z pewnością nie jest środkiem, który ma na celu polepszenie warunków pracy i płacy, natomiast szkodzi wizerunkowi firmy, a tym samym również interesowi jej pracowników - dodaje Solaris.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro