Reklama
Reklama

Poznański "gang Olsena" w akcji: chcieli ukraść motor, więc zaczęli go nieść. Upadł na torowisko i zablokował tramwaje

fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na placu Bernardyńskim.

O sprawie poinformował nas czytelnik, właściciel motoru. - Około 17.30 w poniedziałek usiłowano ukraść czerwony, zaparkowany przy placu, motocykl marki Honda. Stał przy chińskiej restauracji - wyjaśnia. - Kilku złodziei niosło go, ponieważ miał zablokowaną kierownicę. Jak zostali zdemaskowani, rzucili się do ucieczki, a motocykl został porzucony na środku torowiska i blokował tramwaje w obydwie strony - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że kradziony motocykl okazał się za ciężki dla złodziei i po prostu upadł im w trakcie przechodzenia przez torowisko. Dwóch mężczyzn wówczas uciekło z miejsca zdarzenia, ale pozostał jeden, który dalej uparcie chciał ukraść maszynę. Mocował się z motorem i wtedy z pomocą przyszli... przebywający w okolicy ludzie. Chcieli uratować go z pułapki, więc zaczęli mu pomagać nieść motor.

W międzyczasie właściciel Hondy zorientował się, że jego pojazd nie stoi w miejscu, w którym go pozostawił. Zauważył natomiast, że motor jest kawałek dalej - niesiony w nieznanym kierunku. Doszło wówczas do obywatelskiego zatrzymania złodzieja.

- Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że rzeczywiście na placu Bernardyńskim doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny - mówi Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. - Wyjaśniamy okoliczności całego zdarzenia - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro