Reklama
Reklama

Zatrzymali mu prawo jazdy za kierowanie "pod wpływem". Następnego dnia zadowolony przyjechał autem na komendę... odebrać dokument

fot. archiwum

Do nietypowego zdarzenia doszło w rejonie Rawicza.

W sobotę policjanci z rawickiej drogówki prowadzili kontrolę pojazdów w pobliżu miejscowości Dębno Polskie. Zatrzymali kierowcę lancii. Jak się okazało, 60-latek miał 0,8 promila w wydychanym powietrzu. - Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy wytłumaczyli, że popełnił przestępstwo, za które odpowie przed sądem. Mundurowi uświadamiali również kierowcy, że nie będzie on mógł już kierować żadnym pojazdem mechanicznym - wyjaśniają funkcjonariusze z Rawicza.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Mężczyzna najwyraźniej nie zrozumiał tego, co policjanci do niego mówili. Następnego dnia, zadowolony, przyjechał na komendę do Rawicza, by... odebrać swoje prawo jazdy. Przyznał, że jest już trzeźwy i chciałby dostać swój dokument.

- Kierowca nie ukrywał zaskoczenia, gdy usłyszał, że sytuacja będzie miała zupełnie inny obrót niż zakładał. Mieszkaniec gminy Żmigród został ukarany mandatem za kierowanie pojazdem bez uprawnień a pojazd, którym przyjechał został odholowany na parking strzeżony - dodają.

60-latek oczywiście odpowie też za pierwsze przestępstwo, które popełnił - jazdę w stanie nietrzeźwości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro