Reklama
Reklama

Policja na happeningu LGBT+ w Ostrowie: były wyzwiska i petardy

fot. wlkp24.info

Poznańska grupa Stonewall, aktywiści ze środowiska LGBT+, ruszyli w trasę po Polsce w ramach Letniej Akademii Równości.

Pierwszy przystanek miał miejsce w Ostrowie Wielkopolskim w poniedziałek. Jak podaje portal wlkp24.info, podczas happeningu informacyjnego musiała interweniować policja. Części mieszkańców nie spodobała się bowiem obecność przedstawicieli środowiska LGBT+ w ich mieście. Nie obyło się bez wyzwisk rzucanych w ich stronę oraz wybuchających petard. Policja interweniowała i zaprowadziła porządek. Warto zaznaczyć, że wielu mieszkańców przychylnie podeszło do inicjatywy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Mieszkańcy mogli w poniedziałek porozmawiać z członkami grupy Stonewall na tematy związane z LGBT+. - Mówi się o ideologii, ruchu, złowieszczych zamiarach, a jesteśmy synami, siostrami, braćmi, płacimy tu podatki i chcemy mieć równe prawa, jak pozostali ludzie. I ten temat poruszamy najczęściej. Pojawiają się też pytania dotyczące adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. To się już dzieje. Osoby ze środowiska LGBT+ nie są bezpłodne. My mamy dzieci - zaznacza w rozmowie z lokalnym portalem Mateusz Sulwiński ze Stonewall.

We wtorek Letnia Akademia Równości pojawi się w Świdnicy, a w kolejnych dniach m.in. w Sandomierzu, Białej Podlaskiej i Kołobrzegu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro