Reklama

Oferowali wynajem nieistniejących apartamentów. Oszukali 50 osób

fot. Policja
fot. Policja

Nawet 8 lat mogą spędzić za kratkami mieszkańcy powiatu czarnkowskiego.

Na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku policjanci otrzymali zgłoszenie od dwóch poszkodowanych osób. Schemat był identyczny: zgłaszający znaleźli w internecie ogłoszenia dotyczące wynajmu apartamentów w Kołobrzegu. Po rozmowie telefonicznej na konto "przedsiębiorców" wpłacano 500 złotych, a następnie kontakt się urywał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Funkcjonariusze w toku czynności ustalili, że związek ze sprawą mogą mieć dwaj mieszkańcy okolic Czarnkowa. Trop zaprowadził ich do dwóch 29-latków, których zatrzymano już w lutym.

- Ustalono, że oszuści do swojego przestępczego procederu ,,zatrudniali" osoby trzecie tzw. słupów, którzy zakładali na siebie konta bankowe oraz rejestrowali telefony komórkowe. Po czym posługując się danymi tych osób wystawiali ogłoszenia o wynajmie apartamentów. Sprawcy nie byli właścicielami lokali, nie mogli też nim rozporządzać. Zdjęcia zapożyczyli z innych, podobnych stron internetowych, a od osób zainteresowanych ofertą pobierali zaliczki - relacjonowała Karolina Górzna-Kustra.

Sprawa wychodziła na jaw po telefonicznej próbie potwierdzenia. Część poszkodowanych zdawała sobie sprawę z oszustwa dopiero po przybyciu na miejsce.

W sumie zatrzymanym udowodniono oszustwo na szkodę 50 osób i 24 tysiące złotych. Mężczyźni przyznali się do zarzutów. Grozi im 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro