Reklama
Reklama

Tydzień straży miejskiej: setki mandatów i 37 odholowanych samochodów

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Tylko przez ostatni tydzień strażnicy miejscy odebrali 1500 zgłoszeń od mieszkańców.

- Najwięcej uciążliwości powodowały źle zaparkowane pojazdy - 867 zgłoszeń przełożyło się na 935 interwencji. W trakcie wykonywania czynności służbowych strażnicy zlecili odholowanie na parking strzeżony 37 samochodów - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM. Właściciele pozostałych pojazdów znajdowali na kołach aut blokady lub wezwania do stawiennictwa w siedzibie SM za wycieraczką.

- Najwięcej pracy przysporzyli kierowcy w rejonie Starego Rynku. Sobotnio - niedzielne imprezy i uroczystości przyciągnęły w ten rejon wielu mieszkańców. Ślusarska, Wielka, Kramarska, Żydowska, Wroniecka czy Klasztorna, to ulice "zastawione" nielegalnie zaparkowanymi samochodami. Łącznie na tych kilku uliczkach, odnotowano aż 88 nielegalnie zaparkowanych samochodów. Posypały się mandaty - dodaje.

Blisko 300 interwencji odnotowali strażnicy Eko Patrolu. Pomagali zwierzętom lub interweniowali w sprawach związanych z gospodarką odpadami. Referat Interwencyjny otrzymał 89 zgłoszeń o osobach leżących w przestrzeni publicznej. 10 z tych osób trafiło na izbę wytrzeźwień. - Aż 140 interwencji dotyczyło zakłócania porządku publicznego. Najczęściej chodziło o spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro