Kolejorz w końcu wygrał na wyjeździe. ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2

W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź

Wszyscy spodziewali się bardzo otwartego, ciekawego spotkania i tak rzeczywiście było.

Kolejorz od razu ruszył do ataku i już w 4. minucie objął prowadzenie: Amral otrzymał w polu karnym świetnie podanie, miał mnóstwo czasu i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Pierwszy kwadrans należał do Lecha, a sygnał do odrabiania strat dał ŁKS swoim strzałem Ramirez.

Kolejorz szukał kolejnej bramki. Dobre okazje mieli Jevtić czy Amaral, ale wynik pozostawał bez zmian.

W 32. minucie było 1:1: Piłkę źle wybił Van Der Hart, chwilę później piłkę w polu karnym otrzymał Ramirez i pomimo asysty kilku rywali znalazł sposób na pokonanie Holendra.

Radość gospodarzy nie trwałą długo: przed polem karnym do piłki doszedł Jevtić i podkręconym strzałem z pierwszego tempa zdobył gola. W końcówce pierwszej połowy trwała wymiana ciosów, ale więcej bramek nie obejrzeliśmy.

Druga odsłona należała do gospodarzy. ŁKS znacznie częściej był przy piłce i kilkanaście razy próbował uderzać na bramkę Kolejorza. Gospodarzom brakowało jednak celności, a kiedy trzeba było to dobrze interweniował Van Der Hart.

Gra Kolejorza po przerwie nie imponowała. Goście rzadko atakowali, a kiedy już udało im się przedostać pod bramkę ŁKS, to nie stwarzali większego zagrożenia.

Ostatecznie defensywa Lecha wytrzymała napór gospodarzy, a po ostatnim gwizdku na tablicy wyników mieliśmy 2:1 dla ekipy trenera Żurawia. Dla Kolejorza to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym roku kalendarzowym.

ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)

ŁKS: Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (Grzesik 46"), Pirulo, Piątek, Kalinkowski (Guima 46"), Wolski, Ramirez, Kujawa

Rezerwowi: Budzyński, Bryła, Łuczak, Guima, Pyrdoł, Trąbka, Grzesik, Sekulski, Juraszek.

Lech: Van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz - Amaral (Marchwiński 73"), Muhar, Tiba, Jóźwiak - Jevtić (Moder 85") - Gytkjaer (Tomczyk 81")

Rezerwowi: Szymański - Tomczyk, Moder, Makuszewski, Cywka, Marchwiński, Satka

Bramki: Ramirez 32" - Amaral 4", Jevtić 34"

Kartki: Wolski 40" (żółta), Amaral 51" (żółta), Muhar 54" (żółta), Bogusz 63" (żółta), Marchwiński 76" (żółta), Guima 87" (żółta),

90
Koniec spotkania. ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)
80
W końcu dobra akcja, Jóźwiak zagrywał pod bramkę, Gytkjaer nie sięgnął piłki, a poprawkę Marchwińskiego obronił golkiper
75
Niezłe dośrodkowanie Grzesika w pole karne Lecha, ale Kujawa nie zdołał celnie uderzyć
69
Celne uderzenie Ramireza z kilkunastu metrów, ale bramkarz Lecha był na posterunku
68
ŁKS ciekawie rozegrał rzut wolny, ogromne zamieszanie pod bramką Lecha, ale gospodarzom nie udało się posłać piłki do siatki
44
ŁKS momentami imponuje ładną, krótką grą, ale obrona Lecha w decydującym momencie jest czujna
42
Ładna piłka Ramireza na prawą stronę, Pirulo uderzał z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę
41
Jevtić! Piękna akcja, minął rywala w polu karnym, ale jego strzał zablokował obrońca
40
Żółtą kartką ukarany Wolski
37
Spotkanie w Łodzi może się podobać, mierzą się dwa zespoły lubiące ofensywną grę
34
Piękne uderzenie Jevticia z pierwszej piłki, Szwajcar uderzał zza pola karnego
34
Jevtić! Piękny gol!
32
Ramirez otrzymał podanie w polu karnym, miał obok siebie kilku rywali, mimo to znalazł drogę do bramki
26
Amaral zagrywał z rzutu wolnego w pole karne ŁKS, ale jego koledzy nie zdołali oddać strzału
24
Na trybunach oczywiście jest kilkuset kibiców Kolejorza, którzy są zaprzyjaźnieni z fanami ŁKS