Reklama
Reklama

Atak na księdza w Turku: zatrzymano jedną osobę

fot. By I, Piom, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2284890
fot. By I, Piom, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2284890

Pojawiły się nowe okoliczności w sprawie zajścia z ubiegłego tygodnia.

Kilka dni temu Diecezja Włocławska poinformowała, że do ataku doszło 26 lipca w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Około godziny 10:30 do pomieszczenia weszły cztery osoby (3 kobiety i mężczyzna), chcące dokonać aktu apostazji. - Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę. Wszyscy atakujący używali przy tym wulgarnych określeń nie tylko pod adresem kapłana, ale także Kościoła - relacjonowała na swojej stronie internetowej diecezja.

Pierwotnie donoszono, że ksiądz nie złożył zawiadomienia, więc policja nie zajęła się sprawą. W sobotę RMF FM poinformowało jednak, że na terenie Wrocławia zatrzymano jedną związaną z tym zdarzeniem osobę.

Szczegóły nie są znane. Wiadomo jedynie, że zatrzymany jest przewożony do Turku, gdzie usłyszy zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro