Reklama
Reklama

PST Szymanowskiego: na nowej nawierzchni pojawiły się koleiny

fot. Czytelnik

Choć remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego wciąż trwa, to w niektórych miejscach pojawiła się już nowa nawierzchnia.

Okazuje się, że przy przystanku autobusowym asfalt wygląda już na mocno zużyty.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- To kpina, żeby nawierzchnia tak wyglądała po tak krótkim czasie - napisał pan Sławomir. - Na zatoczce autobusowej pojawiły się głębokie koleiny. Ile czasu minęło? Miesiąc? - wtórował mu pan Krzysztof. Na naszą redakcyjną skrzynkę w ostatnich dniach trafiło kilka podobnych wiadomości.

Na problem zwrócił również uwagę Tomasz Hejna z Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. - Myślę, że rozwiązanie jest proste. Trzeba wylać inny rodzaj mieszanki, która będzie znosić większe obciążenia - mówił przed kamerą WTK.

Za prace odpowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie. O całą sprawę w siedzibie spółki pytał Seweryn Liipoński z telewizji WTK.

- Masa, z której jest to wykonane, jest również na pasie obok, gdzie jest idealnie gładko. Tylko w miejscu gdzie jeżdżą autobusy pojawiły się koleiny. Podejrzewamy, że tegoroczne, wyjątkowe upały w tym pomogły - stwierdził Radosław Siwek z PIM.

Drogowcy wkrótce mają naprawić usterkę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro