Reklama
Reklama

Solaris dostarczy nawet 300 autobusów do Włoch. Kontrakt na miliony euro!

fot. Solaris
fot. Solaris

Podpoznański producent autobusów i tramwajów kontynuuje dobrą passę.

W tym tygodniu Solaris podpisał umowę ramową z firmą Cotral, organizatorem przewozów regionalnych pomiędzy Prowincją Rzymską i Regionem Lazio we Włoszech. Zgodnie z umową producent dostarczy przewoźnikowi nawet do 300 międzymiastowych autobusów InterUrbino. Jak podaje branżowy portal transport-publiczny.pl, kontrakt wraz z 10-letnim serwisem opiewa na ponad 117 mln euro.

Pierwsze 50 nowych autobusów ma trafić do Włoch jeszcze w tym roku. Nie będą to jednak pierwsze InterUrbino w firmie Cotral. W 2016 roku Solaris dostarczył przewoźnikowi łącznie 360 takich autobusów. Cotral jest z nich bardzo zadowolony, stąd decyzja o zakupie kolejnych pojazdów.

12-metrowe autobusy mogą zmieścić na pokładzie 67 pasażerów, z czego 55 na siedzeniach. Pasażerowie znajdą w nich miejsce na bagaż, pojazdy będą też wyposażone m.in. w monitoring, system zapowiedzi głosowej oraz dodatkową opcję - system bezpieczeństwa dla kierowców, który będzie ostrzegać przed nieplanowanym zjechaniem ze swojego pasa.

- Nowo podpisany kontrakt to jedno z największych zamówień w dotychczasowej historii firmy. Po wypełnieniu całej umowy, po Rzymie i okolicach jeździć może nawet 660 autobusów InterUrbino. Poza wspomnianymi kontraktami, rekordowo duże zamówienia pochodziły z Aten (320), Berlina (260) czy Dubaju (225) - podaje branżowy portal.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro