Reklama
Reklama

23-letni leszczynianin z zarzutem zabójstwa 3-latka. To była zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem

fot. Policja Włocławek

Chłopiec zmarł we wtorek we Włocławku.

Cała Polska żyje historią 3-letniego Nikodema. We wtorek do jednego z mieszkań we Włocławku wezwano karetkę. Okazało się, że pomocy potrzebował 3-letni chłopiec. Niestety lekarz przybyły na miejsce, stwierdził zgon dziecka. To on powiadomił o sprawie policję. Stwierdził na ciele dziecka obrażenia świadczące o tym, że chłopca pobito.

Na reakcję służb nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia matkę chłopca i jej konkubenta zatrzymano. Jak podaje portal leszno24.pl, konkubent to 23-letni leszczynianin, Paweł S. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przez ponad miesiąc, do dnia śmierci dziecka 30 lipca, miał znęcać się nad Nikodemem. Uderzać go rękami po całym ciele, rzucać nim o różne przedmioty i bić go drewnianą miarką budowlaną. To nie koniec. Z informacji śledczych wynika, że 3-latek miał wielokrotnie stać z uniesionymi rękami, był też wielokrotnie wyzywany i obrażany. Z sekcji zwłok wynika, że chłopiec zmarł w wyniku licznych obrażeń wewnętrznych i zewnętrznych.

Zarzut usłyszała też matka Nikodema, Agnieszka S. Zarzucono jej, że w okresie, gdy jej konkubent znęcał się nad dzieckiem, nie podjęła żadnych działań, by obronić syna. Tym samym przyczyniła się do zabójstwa.

Zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie, grozi dożywocie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro