Reklama
Reklama

Poznańscy aktywiści LGBT+ ruszają w Polskę. Chcą się dzielić wiedzą

fot. Stowarzyszenie Grupa Stonewall

Letnia Akademia Równości rusza w najbliższy poniedziałek. W ciągu siedmiu dni organizatorzy planują odwiedzić Ostrów Wielkopolski, Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg.

Celem aktywistów jest dotarcie do miast, w których nie odbywają się marsze równości, rozmowa z mieszkańcami i obalenie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+.

Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta. - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Jak zapowiadają organizatorzy akcji aktywiści spędzą w każdym z miast kilka godzin, w czasie których zamierzają rozmawiać z napotkanymi osobami oraz rozdawać im informacyjne ulotki i tęczowe gadżety.

Z każdym rokiem w Polsce przybywa miast, w których odbywają się marsze równości. Wciąż jednak jest wiele miejsc, w których społeczność LGBT+ jest niewidoczna. Zależało nam na tym, aby dotrzeć właśnie do takich miejscowości. Mamy nadzieję, że nasza obecność będzie wsparciem również dla miejscowych osób nieheteronormatywnych. - mówi Sue Bartel z Grupy Stonewall.

Letnia Akademia Równości to kolejny element globalnej kampanii "Niech gadają. Żyj rześko.", dotykającej problemu dyskryminacji oraz przejawów hejtu wobec różnych grup i osób.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro