Reklama

Odcinek ul. Królowej Jadwigi już z nowym asfaltem. Ale to nie koniec utrudnień

fot. ZDM

Wcześniej niż zapowiadano zakończyły się prace na odcinku pomiędzy ulicami Półwiejską i Niezłomnych.

Dotychczas wymieniony wyżej odcinek był w najgorszym stanie na trasie - przez ogromne koleiny. - W trakcie robót zerwana została stara, zniszczona nawierzchnia. W jej miejsce ułożono nową, która znacznie poprawi komfort przejazdów kierowców i rowerzystów - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Kierowcy mają już do dyspozycji całą szerokość jezdni, do wymalowania zostało jedynie oznakowanie, ale prace te odbędą się w nocy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Nie jest to jednak koniec robót drogowych w tym rejonie. Od początku zakładano, że wymieniona zostanie również nawierzchnia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi z Matyi i Wierzbięcicami. - W związku z rozpoczęciem prac na rondzie Śródka kolejny etap naprawy nawierzchni przy ul. Królowej Jadwigi przełożony został na drugą połowę sierpnia. Dzięki takiej koordynacji pomiędzy ZDM, a MPK łatwiej będzie przejechać z Rataj do centrum miasta w czasie remontu na rondzie - dodaje ZDM.

Wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi / Matyi i Wierzbięcic rozpocznie się około 15 sierpnia. Prace mają się zakończyć przed 1 września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro