Reklama

Finał Juwenaliów

fot. Youtube.com
fot. Youtube.com

Trwa najważniejsza impreza studentów. W czwatek Festiwal Muzyczny na Łęgach Dębińskich został zainaugurowany Wielkim Pochodem Studenckim z placu Adama Mickiewicza. Juwenalia potrwają do soboty.

Pochód rozpoczął się o godzinie 17. Miejscem zbiórki był plac Adama Mickiewicza.
Inauguracja trzydniowego finału rozpoczęła się symbolicznym przekazaniem kluczy do bram miasta i oddaniem całej władzy studentom. Prezydent wręczył klucze nie na Starym Rynku, lecz na balkonie Auli Uniwersyteckiej - w miejscu startu pochodu.

Ta jedyna w swoim rodzaju parada, przeszła ulicami miasta i po dotarciu na Łęgi Dębińskie oficjalnie otworzyła Festival Muzyczny Juwenalia 2008.

Festiwaljestcałkowicie bezpłatny - nie tylko dla studentów, ale również dla mieszkańców miasta, licealistów, przyjezdnych. Widzowie w rytmie muzyki, będą razem ze światowymi, europejskimi i polskimi gwiazdamibędą się bawić na zielonych terenach Poznania.

- Najpopularniejsze obecnie gatunki muzyczne w przeróżnych kompilacjach, energia na scenie, gra świateł i tłumy słuchaczy -reklamują imprezęorganizatorzy.

piątek 30 maja 2008
start godzina 17:30

Whoo & Caress
Dj W
Wet Fingers
Hagal&Leon
Chris Lake [UK]
Mauro Picotto [Włochy]
Stonebridge [Szwecja]
Marcel Woods [Holandia]
Angelo Mike
VJ Deep Chock

sobota 31 maja 2008
start godzina 11:30

Apollo 440 [UK]
H-Blockx [Niemcy]
Heavyweight
Head Hunters
Blenders
Alicetea
Apogeum
Muchy

Obchody święta obejmą 130 tys. studentów stolicy Wielkopolski, studentów ośrodków zamiejscowych, a także gości z całej Polski i zagranicy. Dzięki bogatej ofercie artystycznej koncertów, akcji społecznych, happeningów plenerowych, obchody są skierowane również do wszystkich mieszkańców Miasta Poznania, maturzystów i uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro