Reklama
Reklama

Kolejny etap przebudowy wiaduktu nad PST Szymanowskiego: w weekend zmiana organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Trwa przebudowa wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Inwestycja ruszyła pod koniec 2018 roku, a ostatecznie ma zakończyć się we wrześniu 2020 roku. Pace obejmują przede wszystkim remont północnej i południowej jezdni wiaduktu oraz schodów prowadzących na przystanek PST.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W związku z tym na południowej nitce w nocy z 2 na 3 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. - Od soboty (3 sierpnia) dla ruchu będzie dostępna pełna szerokość jezdni południowej nitki wiaduktu. Jednocześnie z ruchu wyłączony zostanie buspas na nitce północnej. W związku z tym, na czas prowadzenia robót, obecny przystanek autobusowy zmieni lokalizację - zostanie przesunięty o ok. 80 m w kierunku ul. Stróżyńskiego - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W tym samym czasie zostaną zamknięte schody łączące przystanki tramwajowe z przystankiem autobusowym północnej nitki wiaduktu. Pasażerowie transportu publicznego będą mogli korzystać z tymczasowo wyznaczonego przejścia do przystanku autobusowego.

3 sierpnia zostaną udostępnione również schody na północnej nitce obiektu, prowadzących po łuku w stronę osiedla Stefana Batorego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro