Reklama
Reklama

Joanna Jaśkowiak poznańską "jedynką" do sejmu Koalicji Obywatelskiej

fot. archiwum

Nazwisko liderki poznańskiej listy ogłosił we wtorek Grzegorz Schetyna.

Już w połowie lipca pojawiały się doniesienia o tym, że Joanna Jaśkowiak może stanąć na czele poznańskiej listy Koalicji Obywatelskiej w najbliższych wyborach. Jak jednak przypomina Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej - ofertę wówczas odrzuciła stwierdzając, że nie chciałaby być "mniejszością w sejmie".

We wtorek Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej podał nazwiska liderów list Koalicji Obywatelskiej w regionach. W Poznaniu numerem jeden ma być właśnie Joanna Jaśkowiak. - Ta decyzja nie była dla mnie łatwa. Wymaga wyjścia ze strefy komfrotu, którą sobie wypracowałam. Po wydarzeniach w Białymstoku uznałam jednak, że trzeba działać. Nie ma mojej zgody na to, co robi PiS, na nakręcanie spirali nienawiści. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzano. Zdecydowałam się podjąć to wyzwanie i dam radę - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą żona prezydenta Poznania.

Przypomnijmy, że Joanna Jaśkowiak będzie walczyć o głosy poznaniaków m.in. z "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości - Jadwigą Emilewicz. To minister przedsiębiorczości i technologii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro