Reklama
Reklama

Donald Trump odwiedzi Wielkopolskę?

fot. PAP/EPA

W trakcie ogłoszonej we wtorek wizyty amerykańskiego prezydenta w naszym kraju, ma on odwiedzić bazę wojskową, w której stacjonują amerykańscy żołnierze.

Taką informację jako pierwsza podała Zuzanna Falzmann, korespondentka TVP w USA. Jak relacjonuje dziennikarka, Donald Trump odwiedzi bazę wojskową 2 września. Nie wiadomo jednak, o którą bazę chodzi. Radio Poznań zastanawia się jednak, czy może chodzić o Wielkopolskę.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Amerykańskich żołnierzy w naszym województwie można spotkać w Poznaniu i Powidzu. To właśnie Powidz jest jedną z prawdopodobnych opcji. W Powidzu mieści się 33. Baza Lotnictwa Transportowego, która jest równocześnie największym lotniskiem wojskowym w Europie. To tutaj stacjonują amerykańscy żołnierze sił powietrznych. Poza Wielkopolską jest jeszcze 7 lokalizacji w kraju, w których stacjonują Amerykanie.

Donald Trump przyjedzie do Polski 31 sierpnia. Wiadomo, że weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prawdopodobnie będzie mu towarzyszyć żona, Melania. Szczegółowy plan wizyty ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro