Reklama

Ponad 500 nowych hulajnóg elektrycznych na minuty w Poznaniu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Kolejna firma wkracza do naszego miasta oferując przejazdy elektrycznymi hulajnogami.

Tym razem to firma Bird, która przyznaje, że to mieszkańcy Poznania jako pierwsi w Polsce będą mogli korzystać z najnowszych hulajnóg Bird One wprowadzonych przez sieć w maju bieżącego roku. Są one wyposażone w mocniejszy akumulator, a także pozwalają na pokonanie aż 50 km na jednym ładowaniu. Od wtorku firma oferuje mieszkańcom naszego miasta ponad 500 hulajnóg.

Bird zapewnia, że "wdrożył szereg strategii mających na celu zapewnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego funkcjonowania w miastach, w których prowadzi działalność". - W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane. Warto podkreślić, że operator również wymaga wykonania zdjęcia w momencie zakończenia przejazdu i weryfikuje, czy hulajnoga nie jest pozostawiona w sposób, który może utrudnić poruszanie się innym osobom - zaznacza firma.

Podobnie jak w przypadku innych hulajnóg na minuty, wypożyczenie tej z firmy Bird wiąże się z konieczność pobrania aplikacji na smartfon i założeniem w niej swojego konta. Opłaty to 3 zł za odblokowanie hulajnogi oraz 50 groszy za każdą minutę użytkowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro