Reklama
Reklama

IMGW kolejny raz ostrzega przez burzami w Poznaniu i regionie

fot. Krystian Sebastian Suszyński, archiwum

Meteorolodzy kolejny raz w ostatnich dniach ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Do godziny 20:00 w całej Wielkopolsce będzie ważne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie przed upałem. We wtorek wydano jednak kolejne komunikaty.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Dla powiatów chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, grodziskiego, jarocińskiego, kolskiego, miasta Konin, konińskiego, kościańskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, pilskiego, pleszewskiego, poznańskiego, miasta Poznań, słupeckiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, tureckiego, wągrowieckiego, wrzesińskiego i złotowskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Z kolei powiaty gostyński, kaliski, miasto Kalisz, kępiński, ostrzeszowski, rawicki i wolsztyński objęto ostrzeżeniami drugiego stopnia. Tam może spaść od 30 do 40 mm deszczu, a lokalnie 50 mm. Porywy wiatru do 95 km/h.

Ostrzeżenia są ważne do północy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro