Reklama

Przebudowa trasy tramwajowej na GTR: próbne przejazdy bimb jeszcze w sierpniu

fot. PIM
fot. PIM

Zbliża się koniec przebudowy trasy tramwajowej pomiędzy osiedlem Lecha i rondem Żegrze.

- Zbliża się termin próbnych przejazdów tramwajów po wyremontowanej trasie. Zaplanowaliśmy, że odbędą się w sierpniu. Oceniając zaawansowanie robót można stwierdzić, że ten termin nie jest zagrożony - zapewnia Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zasadnicze prace zakończyły się już na rondzie Żegrze. Obecnie trwa tam zakładanie zieleni i montaż małej architektury: wiat przystankowych i wyposażenia przystanków.

Na trasie tramwajowej kończy się już m.in. etap prac związanych z budową infrastruktury podziemnej. Na finiszu jest już również układanie torowiska.

Na osiedlu Czecha gotowe są już perony, które umożliwią przesiadkę "drzwi w drzwi". Trwa budowa peronów przystankowych Żegrze I, II, III.

Powstał już przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul. Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej, a w środę ruszy tam remont nawierzchni. Potrwa on do połowy sierpnia.

- Dla zminimalizowania utrudnień remont nawierzchni skrzyżowania będzie wykonywany etapami, w związku z czym w tym czasie nastąpi kilka zmian czasowej organizacji ruchu. To remont skoordynowany z inwestycją na Górnym Tarasie Rataj, prowadzonym na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Jest on kolejnym przykładem koordynacji działań różnych jednostek miejskich, dzięki której utrudnienia związane z remontami w mieście trwają krócej - przekonują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro