Reklama
Reklama

W Poznaniu rozpoczęła się wymiana gazu

Od wtorku zaczyna się wymiana gazu dla mieszkańców lewobrzeżnego Poznania.

Od wtorku Dębiec, a od piątku Wilda - te dzielnice jako pierwsze zostaną pozbawione gazu. Przyczyną jest wymiana błękitnego paliwa. Poznań jest jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie używa się jeszcze dwóch rodzajów gazu. PGNiG Gazownia Poznańska i Wielkopolski Operator Systemu Dystrybucyjnego uważają, że takiwymianajest niezbędna.

Wprowadzenie do użytku tylko jednego rodzaju gazu umożliwi zasilanie całej sieci z dwóch niezależnych gazociągów,pozwoli to także na wykorzystywanie w większym stopniu złóż gazu z regionu Wielkopolski. Gaz będzie wydajny, ale też droższy - nasze rachunki mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent. Prace te wiążą się także z koniecznością wymiany dysz w kuchenkach. Na szczęście za tę wymianę nie będziemy musieli płacić.

Już teraz z gazu wysokometanowego korzysta część mieszkańców Poznania i okolicznych miejscowości. Do października 2009 roku w ten rodzaj gazu powinno być zaopatrywane całe miasto. W tym roku, od maja do września akcja wymiany gazu będzie obejmować lewobrzeżny Poznań. W kolejnym roku mają zostać podłączone pozostałe dzielnice, czyli prawobrzeżny Poznań i Śródmieście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro