Reklama
Reklama

IMGW ponownie ostrzega: mogą występować burze, upał jednak dłużej

fot. Damian Wachowiak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Wielkopolski przed groźnymi zjawiskami pogodowymi.

Już w weekend informowaliśmy o ostrzeżeniu dla Wielkopolski dotyczącym upału. Miało obowiązywać do poniedziałku do godziny 20.00. Sytuacja jednak się zmieniła. Ostrzeżenie zaktualizowano. Obecnie obowiązuje do 20.00, ale we wtorek. To oznacza, że przed nami kolejny upalny dzień z temperaturami do 32 stopni Celsjusza, a w nocy do 20 stopni Celsjusza.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

W poniedziałek wydano też nowe ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie. Na północy i w centrum województwa ostrzeżenie obowiązuje do 23.00 i jest ostrzeżeniem I stopnia.

Na południu regionu to ostrzeżenie II stopnia. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 95 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW. Na południu Wielkopolski ostrzeżenie obowiązuje do północy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro