Reklama
Reklama

Kolejny etap prac na Śródce: kierowców czekają większe utrudnienia niż dotychczas

Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap prac na rondzie Śródka. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

Ruch tramwajowy pomiędzy rondem a placem Wielkopolskim zostanie wstrzymany 1 sierpnia. 2 dni później zmieni się organizacja ruchu.

Ekipy MPK muszą wyremontować torowisko, które jest już w kiepskim stanie. Rozjazdy zlokalizowane są w jezdni, a zwrotnice pomiędzy przejściami dla pieszych a jezdnią, dlatego jakiekolwiek prace wymagają zamknięcia ruchu samochodowego.

Najpierw prace toczyły się wzdłuż ul. Warszawskiej, w lipcu nieczynny dla tramwajów był odcinek od Śródki do ul. Kórnickiej. Ostatnim etapem wakacyjnego remontu w tej okolicy jest odcinek pomiędzy rondem a placem Wielkopolskim.

Przy placu Wielkopolskim zamknięty będzie wyjazd w stronę ul. Wolnica. Możliwy będzie wjazd i wyjazd na ul. 23 Lutego. Na moście Bolesława Chrobrego wyłączony zostanie lewy pas ruchu jezdni w stronę ronda Śródka. Najważniejsze zmiany będą przeprowadzone jednak na rondzie Śródka.

Zamknięty zostanie ruch tramwajowy od strony ul. Wyszyńskiego, co uniemożliwi bezpośredni przejazd w relacji Podwale - Jana Pawła II oraz Warszawska - Jana Pawła II. Aby przejechać w kierunku ul. Jana Pawła II stworzona zostanie przewiązka usytuowana za przystankiem tramwajowym na ul. Wyszyńskiego.

- Spodziewamy się największych utrudnień na ulicy Warszawskiej, a także na ulicy Podwale. Chciałbym uczulić, że utrudnienia będą naprawdę znaczące. Większe niż te, które były dotychczas przy okazji prac wzdłuż ul. Jana Pawła II - przyznał Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu. Apelował również do wszystkich uczestników ruchu o szczególną uwagę.

W godzinach 7-19 wyłączana ma być sygnalizacja świetlna, a na miejscu będą obecni policjanci i pracownicy MPK. Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu można znaleźć na stronie urzędu miasta. O zmianach w komunikacji zbiorowej pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro