Reklama
Reklama

Rusza przebudowa na ul. Szwajcarskiej. Zmieni się organizacja ruchu

fot. PIM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przebudowana zostanie droga publiczna na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragment drogi wewnętrznej na terenie szpitala.

Dzięki właśnie rozpoczynającej się przebudowie już pod koniec roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Prace w tym miejscu rozpoczną się już w najbliższy wtorek.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W związku z tym zmianie ulegnie organizacja ruchu. W pierwszej fazie robót zmiana dotyczyć będzie wyłącznie pieszych. We wtorek rozpocznie się rozbiórka południowego chodnika przy drodze dojazdowej, łączącej ul. Szwajcarską ze szpitalem. W związku z tym ruch pieszych skierowany zostanie na chodnik po przeciwległej stronie drogi - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W wyniku robót, które potrwają około trzech miesięcy, poszerzy się dojazd do szpitala. Oznacza to nie tylko więcej miejsca dla samochodów, pieszych i autobusów, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla karetek pogotowia. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Nowy odcinek drogi rowerowej powstanie między ul. Piaseckiego, a szpitalem - dodają.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro