Kolejorz zdeklasował Nafciarzy. Lech Poznań - Wisła Płock 4:0

W 2. kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań wysoko pokonał Wisłę Płock.

"Mistrzostwa, puchary, to tylko dodatki. My chcemy miłości, wiary walki" - takie hasło pojawiło się na oprawie przygotowanej przez kibiców z Kotła, zaprezentowanej na początku spotkania. Trzeba przyznać, że w piątkowy wieczór tych cech piłkarzom Kolejorza nie zabrakło.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo, czego dowodem były boiskowe spięcia i żółte kartki. W składzie Lecha znów zabrakło Gytkjaera, pojawili się za to Klupś czy Tomczyk.

Wynik spotkania otworzył Jevtić, pewnie wykorzystując rzut karny. Podyktowano go po faulu Żymela, który przewinił starając się naprawić błąd kolegi z obrony, zbyt słabego podającego piłkę do własnego bramkarza.

Zdobyty gol uskrzydlił lechitów. Gospodarze praktycznie przez całą połowę dominowali na boisku, atakowali i rzadko pozwalali gościom na przekroczenie linii środkowej. Aktywny był Jóźwiak, dobrze do gry włączali się boczni obrońcy, a w środku pola świetnie piłką operował Tiba. Gospodarze dobrze czuli się w małej grze, co sprawiało sporo kłopotów obrońcom i było bardzo przyjemne dla oka.

Najbliżej drugiego gola był Jevtić, który po świetnym dośrodkowaniu Kostewicza uderzył głową i trafił w poprzeczkę. Wisła praktycznie nie stworzyła zagrożenia dla bramki Lecha i na przerwę miejscowi schodzili z niewielką zaliczką.

Ogromnego pecha miał Klupś. Młody skrzydłowy w starciu z rywalem uszkodził staw skokowy i opuścił plac gry na noszach.

Po zmianie stron lechici nieco się cofnęli, przez co goście mieli więcej miejsca, gospodarze mogli za to liczyć na okazje do kontrataków. Wisła częściej atakowała, ale trudno było mówić o jakiejś ogromnej przewadze.

Na boisku robiło się coraz więcej miejsca, co było na rękę szybkim skrzydłowym Lecha. Puchacz i Jóźwiak kilka razy wyszli z groźnymi kontrami, ale zwykle kończyło się to stratą. Goście odpowiedzieli m.in. efektownym uderzeniem z dystansu w wykonaniu Furmana, po którym piłka trafiła w słupek.

W końcu na boisku pojawił się Gytkjaer. Duńczyk pierwszą okazję zmarnował - idealnie piłkę na 5. metr wyłożył mu wówczas Gumny - ale w kolejnej znalazł już drogę do siatki, pokonując golkipera Wisły strzałem z pola karnego. Drugi gol "zamknął" mecz. Goście usiłowali jeszcze zdobyć chociażby kontaktowego gola, ale gospodarze skutecznie się bronili. Sytuacji nie zmieniła nawet czerwona kartka dla Crnomarkovicia, który zobaczył drugie żółtko za faul taktyczny.

W 90. minucie na kolejną indywidualną akcję zdecydował się Jóźwiak. Tym razem skrzydłowy wszystko wykonał perfekcyjnie i strzałem z ostrego kąta posłał piłkę do siatki, wywołując euforię na trybunach.

Chwilę później było już 4:0, bo na listę strzelców znów wpisał się Gytkjaer.

Kibice mogli wychodzić ze stadionu zadowoleni. Lech zagrał bardzo dobrze, odważnie w ataku i uważnie w defensywie. W (krótkich) momentach przewagi gości lechici konsekwentnie trzymali się taktyki, a następnie bezlitośnie wykorzystali swoje okazje. U progu sezonu piłkarze trenera Żurawia są w wysokiej formie i potwierdzili to w piątkowy wieczór.

Lech Poznań - Wisła Płock 4:0 (1:0)

Lech: Van der Hart - Gumny, Crnomarković, Rogne, Kostewicz, Muhar, Tiba, Klupś (Puchacz 19"), Jevtić (Marchiwński 82"), Jóźwiak, Tomczyk (Gytkjaer 62")

Rezerwowi: Mleczko, Gytkjaer, Zamaletdinow, Moder, Cywka, Amaral, Puchacz, Marchwiński, Satka.

Wisła: Żynel - Rzeźniczak (Stefańczyk 81"), Marcjanik, Uryga, Tomasik, Sielewski, Milasius (Nowak 32"), Rasak, Furman, Szwoch, Zawada (Riicardinho 70")

Rezerwowi: Wrąbel, Michalski, Kwietniewski, Stefańczyk, Ricardinho, Nowak Stępiński

Bramki: Jevtić 13" (karny), Gytkjaer 72", 90" Jóźwiak 90"

Kartki: Crnomarković 4" (żółta), Rasak 4" (żółta), Milasius 5" (żółta), Jóźwiak 20" (żółta), Crnomarković 88" (czerwona)

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Wisła Płock 4:0. Bramki: Jevtić, Jóźwiak, Gytkjaer (2)
90
Świetne podanie do Duńczyka w okolice 16. metra, a ten spokojnym strzałem pokonał bramkarza
90
Celne uderzenie z dystansu w wykonaniu Puchacza. Golkiper wybił piłkę na rzut rożny
88
Druga żółta kartka dla Crnomarkovicia, który popełnił faul taktyczny. To oznacza czerwoną kartkę
78
Niezłe zagranie Furmana, piłka trafiła do zawodnika Wisły, ale gościom nie udało się oddać celnego strzału
77
Będzie rzut wolny dla Wisły i okazja do dośrodkowania
75
Lechici mają dobry wynik, będą teraz zapewne czyhać na okazje do kontrataków
72
Tym razem Duńczyk nie zmarnował okazji i strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Wisły
72
2:0! Gytkjaer!
70
Zmiana w Wiśle: Ricardinho za Zawadę
70
Ależ pudło Gytkajera! Duńczyk nie trafił z kilku metrów. Podawał mu Gumny, który świetnie minął rywala i wpadł w pole karne
68
Lech gra bardziej zachowawczo niż przed przerwą. Przydałoby się strzelić 2. gola, inaczej czeka nas nerwowa końcówka
65
Świetnie czuje się dzisiaj Jevtić, Szwajcar popisał się właśnie efektownym zwodem w środku pola
64
Gumny! Prawy obrońca Lecha wpadł w pole karne Wisły, uderzył po ziemi, ale piłka minimalnie minęła słupek
62
Zmiana w Lechu: Gytkjaer za Tomczyka
60
Uderzenie Furmana było ostrzeżeniem dla Lecha, gospodarze nie mogą ograniczać się do obrony
59
Bardzo mocne uderzenie Furmana z dystansu, piłka trafiła w słupek bramki Lecha
58
Nieudane dośrodkowanie Jóźwiaka. Od bramki Wisła
56
Niezła akcja Wisły, zgranie piłki w okolice 5. metra przed bramką Lecha, ale świetnie interweniował Rogne
54
Jóźwiak świetnie odzyskał piłkę, pognał z nią w pole karne, zdecydował się na strzał, ale został zablokowany
54
Teraz to Wisła jest częściej przy piłce
52
Puchacz ruszył z kontrą, przebiegł ponad połowę boiska, ale nie podał nikomu piłki i stracił ją na rzecz obrońcy
50
Lech nieco cofnięty, Wisła wyszła na drugą połowę z nieco odważniejszym nastawieniem
48
46
Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Oba zespoły bez zmian
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Wisła Płock 1:0. Bramka: Jevtić 13' (k)