Reklama
Reklama

Połabska: mężczyzna na hulajnodze potrącony przez samochód

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z elektrycznych hulajnóg.

Te pojazdy stają się w naszym mieście coraz powszechniejsze. Wielu poznaniaków korzysta z usług firm oferujących możliwość wypożyczenia jednośladów, ale spadające ceny powodują, że hulajnogi często są kupowane jako alternatywa np. dla roweru i służą jako środek codziennej komunikacji do pracy czy szkoły.

Polskie prawo w tym przypadku nie nadążyło za technologią, a przepisy, które będą traktować hulajnogi jak rowery są dopiero w przygotowaniu. Obecnie poruszają się one przede wszystkim po chodnikach.

W środę po godzinie 18 doszło do groźnego zdarzenia w rejonie skrzyżowania ul. Połabskiej i Alei Solidarności. Mężczyzna przejeżdżający hulajnogą po przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód.

- Na szczęście obrażenia potrąconego mężczyzny nie okazały się poważne, więc sprawę można było zamknąć na miejscu. Kierowca samochodu został ukarany mandatem karnym - powiedziała nam podinsp. Iwona Liszczyńska z komendy wojewódzkiej.

Apelujemy do wszystkich użytkowników hulajnóg o ostrożność i zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu. Elektryczny jednoślad porusza się ze znacznie większą prędkością niż pieszy, więc w przypadku nagłego wjazdu na przejście kierowca samochodu nie ma szans na skuteczną reakcję. W takiej sytuacji łatwo o tragedię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro