Reklama
Reklama

Jeżyce: kioskarz oblany nieznaną cieczą. Kobieta miała na sobie koszulkę z orłem na tęczowym tle

zdjęcie zrobione tuż po zdarzeniu | fot. czytelnik

Na Jeżycach doszło do ataku na kioskarza.

Sprawę opisuje "Głos Wielkopolski". O godzinie 13:22 na facebookowym profilu "Grupy Stonewall" pojawiło się zdjęcie kiosku znajdującego się na rogu ulic Mickiewicza i Zwierzynieckiej.

- Zachęcamy do omijania tego kiosku szerokim łukiem i niezostawiania w tym miejscu swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Widzieliście gdzieś w Poznaniu podobne oznaczenie? Czekamy na wasze wiadomości. Stworzymy listę poznańskich miejsc, które należy unikać. Chcą tracić klientów? Volià - napisano.

W czwartek, około godziny 17, sprzedawca we wspomnianym kiosku został oblany nieznaną substancją. - Przyszła do mnie młoda dziewczyna, blondynka. Miała na sobie koszulkę z orłem na tęczowym tle. Zapytała czy mam coś przeciwko osobom LGBT. Powiedziałem, że nie, jestem kioskarzem i sprzedaję gazety. Zarówno z lewa, jak i prawa - tłumaczył w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim Kioskarz". Następnie kobieta oblała go brązową cieczą.

Płyn zalał m.in. prasę, ubrania, komputer i terminal płatniczy. Odzież została zniszczona, na szczęście po wysuszenia sprzęt elektroniczny zaczął ponownie działać.

Pan Ryszard tłumaczył, że o zakazie dystrybucji "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT" , wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie (w czwartek Ruch S.A. poinformował nas, że orzeczenie sądu nie zostało dostarczone wydawcy, a Ruch jako kolporter zobowiązany jest do kontynuowania sprzedaży periodyku - przyp. red.), dowiedział się dopiero po pracy. Z kolei na wystawce pojawiają się różne tytuły, także kojarzone z przeciwną stroną sceny politycznej. Mężczyzna podkreślał, że rolą kioskarza jest sprzedaż gazet i żałował, że nie mógł dłużej porozmawiać z kobietą.

 • Aktualizacja
  piątek, 26.07.2019 r., godz. 11.27
  Aktualizacja
  piątek, 26.07.2019 r., godz. 11.27
  Grupa Stonewall odniosła się do zajścia na swoim Facebooku: Używając języka i argumentacji prawicy powinniśmy napisać: "wina leży po stronie kioskarza, mógł nie prowokować", lub też "nie pochwalamy takich zachowań, ale je rozumiemy"... My jednak w przeciwieństwie do strony przeciwnej potrafimy odróżnić dobro od zła. NIE MA naszej akceptacji i zgody dla tego typu zachowań! Przemoc i agresja to nie rozwiązanie. Musimy być mądrzejsi. Innymi słowy: ogarnijcie się! Nie kupować w tym miejscu to nie znaczy oblewać jakimś syfem i atakować.
 • Aktualizacja
  piątek, 26.07.2019 r., godz. 13.41
  Aktualizacja
  piątek, 26.07.2019 r., godz. 13.41
  Jak ustalił reporter WTK, poszkodowany mężczyzna poinformował o sprawie policję, ale nie złożył oficjalnego zawiadomienia, więc funkcjonariusze nie będą zajmować się sprawą.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
21.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro