Reklama
Reklama

Policjanci zlikwidowali "profesjonalną" uprawę konopi indyjskich

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Gniezna i Kłecka zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się uprawą konopi indyjskich.

Instalacja była zlokalizowana na terenie ogródków działkowych w okolicy Kłecka. Krzaki znajdowały się w domku letniskowym oraz przylegających do niego wiacie i pomieszczeniu gospodarczym.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli prawie 460 krzewów konopi indyjskich, prawie 260 sadzonek tej samej rośliny oraz ponad 8,5 kg suszu roślinnego. Ponadto plantacja wyposażona była w system nawodnienia i oświetlenia, zasilanego energią elektryczną pobieraną nielegalnie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu - przekazała Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 41 i 53 lat. Starszy usłyszał zarzut prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste, młodszy zarzut pomocnictwa. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro