Reklama
Reklama

Koniec problemów w Obornikach: od poniedziałku wraca transport publiczny

fot. Gmina Oborniki

18 lipca na trasy w gminie Oborniki nie wyjechał żaden autobus.

Jak informowaliśmy już tydzień temu, przewoźnik z dnia na dzień poinformował gminę o zaprzestaniu świadczenia usług komunikacyjnych. Jako powód zaprzestania świadczenia usług firma podała kłopoty finansowe wynikające z innych umów zawartych przez spółkę. Konkretnie brak zapłaty za wykonane usługi przewozowe na terenie Lublina i Gminy Lublin. Warbus miał otrzymać za realizację tych usług 6 mln złotych. Równocześnie firma zadeklarowała, że "przekaże" nowemu przewoźnikowi swoich pracowników i autobusy, by gmina jak najszybciej wznowiła kursowanie komunikacji miejskiej.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Gmina natychmiast zaczęła działać. Chciała, by autobusy wróciły na trasy 29 lipca, a więc w najbliższy poniedziałek. - W dialogu udział wzięły trzy firmy, z których jednak ostatecznie ofertę przedstawiła tylko jedna. W konsekwencji zdecydowano o możliwości współpracy z firmą Arriva Bus Transport Polska - informuje Gmina Oborniki. W środę odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zdecydowali o zabezpieczeniu środków na uruchomienie komunikacji i przewozy do końca 2019 roku oraz na część roku przyszłego. Jeszcze tego samego dnia podpisano umowę z przewoźnikiem.

Zgodnie z planem autobusy wyjadą na trasy w najbliższy poniedziałek. - Ponadto umowa zapewnia utrzymanie dotychczasowych cen biletów i zachowanie wszelkich dostępnych ulg, w tym darmowej komunikacji dla osób posiadających Obornicką Kartę Seniora. Zmianie nie ulegną też znacząco rozkłady jazdy, spółka przewiduje bowiem jedynie drobne korekty godzinowe. Szczegółowe rozkłady poznamy do końca tygodnia - dodaje.

Umowa z Arriva będzie obowiązywać do 29 lipca 2020 roku. - W 3-miesięcznym okresie przejściowym przewozy będą realizowane autobusami przeznaczonymi do ruchu regionalnego. Docelowo komunikację obsługiwać będzie komfortowy tabor niskopodłogowy. Arriva zapewni przewozy na wszystkich dotychczas obsługiwanych liniach - zapowiada przewoźnik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro