Reklama
Reklama

Rzeźby z piasku na Malcie już w pełnej okazałości: jedna została zniszczona?

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Od środy można podziwiać gotowe rzeźby z piasku wykonane w ramach Poznań Sand Festival.

W środę wszystkie ukończono, a dodatkowo wieczorem zostały pierwszy raz podświetlone. - Jedna z rzeźb - "Sowa" - została zniszczona, czy jest to sprawka wandali - dopytuje nasz czytelnik. - Zakładając niesamowity wkład pracy uczestników, może to być warte nagłośnienia - dodaje.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Z nieoficjalnych informacji wynika, że rzeźba nie została przez nikogo zniszczona - sama się rozsypała. - Zniszczenie rzeźby mogło być efektem wielu czynników zewnętrznych (np. pogody). Należy pamiętać, że jej budulcem jest piach, który nie jest trwałym materiałem. Z pewnością nie był to wybryk wandala - teren jest odpowiednio zabezpieczony i objęty ochroną - wyjaśnia Daria Kulczewska z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że gotowe rzeźby przedstawiające gatunki zagrożone wyginięciem, można będzie oglądać w sąsiedztwie Term Maltańskich do końca sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro