Reklama
Reklama

Leszno: kierowca porsche spoliczkował pieszą na przejściu dla pieszych, a później próbował ją przejechać

fot. Andrzej Borowiak / Twitter

Do zdarzenia doszło we wtorek około 14.00 na Alejach Krasińskiego w centrum Leszna.

Jak informuje portal elka.pl, kobieta przechodziła po przejściu dla pieszych, a kierowca porsche panamera czekał na przejazd ulicą. Nie jest obecnie jasne, czy zatrzymał się częściowo na pasach. Prawdopodobnie kobieta przechodząc po przejściu dotknęła jego auta. To rozjuszyło kierowcę, który wysiadł z auta, podszedł do pieszej i uderzył ją w twarz. Cios miał być silny. Do tego mężczyzna wykrzykiwał coś w stronę przerażonej kobiety. Oszołomiona zdarzeniem piesza oparła się o maskę porsche, by uniemożliwić mężczyźnie odjechanie z miejsca zdarzenia. To go nie powstrzymało - ruszył, zmuszając kobietę do odskoczenia w bok. Zajście widzieli świadkowie. Kobietę zabrano na badania do szpitala - uskarżała się na ból głowy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Ze wstępnych informacji wynikało, że pojazd miał rejestrację zaczynającą się od liter DWR. Wiadomo już, że policjanci dysponują pełnymi danymi z tablicy rejestracyjnej. Trwają poszukiwania kierowcy auta.

  • Aktualizacja
    środa, 24.07.2019 r., godz. 10.02
    Aktualizacja
    środa, 24.07.2019 r., godz. 10.02
    - Skandaliczne zachowanie kierowcy Porsche w Lesznie! Obejmujemy sprawę postępowaniem z urzędu. Jeszcze dziś przesłuchamy pokrzywdzoną kobietę. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty - zapowiada Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro