Reklama
Reklama

Leszno: kierowca porsche spoliczkował pieszą na przejściu dla pieszych, a później próbował ją przejechać

fot. Andrzej Borowiak / Twitter

Do zdarzenia doszło we wtorek około 14.00 na Alejach Krasińskiego w centrum Leszna.

Jak informuje portal elka.pl, kobieta przechodziła po przejściu dla pieszych, a kierowca porsche panamera czekał na przejazd ulicą. Nie jest obecnie jasne, czy zatrzymał się częściowo na pasach. Prawdopodobnie kobieta przechodząc po przejściu dotknęła jego auta. To rozjuszyło kierowcę, który wysiadł z auta, podszedł do pieszej i uderzył ją w twarz. Cios miał być silny. Do tego mężczyzna wykrzykiwał coś w stronę przerażonej kobiety. Oszołomiona zdarzeniem piesza oparła się o maskę porsche, by uniemożliwić mężczyźnie odjechanie z miejsca zdarzenia. To go nie powstrzymało - ruszył, zmuszając kobietę do odskoczenia w bok. Zajście widzieli świadkowie. Kobietę zabrano na badania do szpitala - uskarżała się na ból głowy.

Ze wstępnych informacji wynikało, że pojazd miał rejestrację zaczynającą się od liter DWR. Wiadomo już, że policjanci dysponują pełnymi danymi z tablicy rejestracyjnej. Trwają poszukiwania kierowcy auta.

  • Aktualizacja
    środa, 24.07.2019 r., godz. 10.02
    Aktualizacja
    środa, 24.07.2019 r., godz. 10.02
    - Skandaliczne zachowanie kierowcy Porsche w Lesznie! Obejmujemy sprawę postępowaniem z urzędu. Jeszcze dziś przesłuchamy pokrzywdzoną kobietę. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty - zapowiada Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro