Reklama

Galeria Malta "świeci pustkami": jaka czeka ją przyszłość?

fot. Krzysztof Szczotka / archiwum

Do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców zaniepokojonych pustkami w Galerii Malta.

- Galeria świeci pustkami. Pozostało tam kilka sklepów, klientów w zasadzie brak - pisze do nas czytelniczka Ania. - Co stanie się z tym budynkiem? Galeria zostanie zamknięta? A może zamienią ją w biurowiec - dopytuje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Lech Polański, dyrektor Galerii Malta przyznaje, że "pustki" zauważone przez czytelniczkę są wynikiem "wygaśnięcia 10-letnich umów najmu, a co za tym idzie - rotacji najemców". - Jest to również dla nas czas podsumowań oraz nowych wizji i planów. Zakończyliśmy pracę nad długoterminową strategią wizerunkowo-komercjalizacyjną centrum. Sukcesywnie podpisujemy umowy z nowymi najemcami. Nasi najmłodsi klienci już mogą korzystać z nowo otwartego placu zabaw oraz sklepu z kreatywno-edukacyjnymi zabawkami. Do grona najemców dołączyła również marka znanej polskiej projektantki Ewy Minge - wyjaśnia Polański.

W Galerii Malta w przyszłym roku ma zostać otwarta nowa placówka enel-med. Będzie to centrum medyczne oraz klinika stomatologiczna. - Podpisane zostały również umowy najmu z popularnymi i pożądanymi wśród konsumentów markami, o czym już wkrótce będziemy mogli poinformować - dodaje.

Czy z obiektu zniknie funkcja handlowa? - Nigdy nie rozważaliśmy przekształcenia Galerii Malta w budynek o funkcjach biurowych lub hotelowych. Od zawsze miał on przeznaczenie handlowo-rozrywkowe, był miejscem spędzania wolnego czasu - te funkcje w najbliższej przyszłości chcemy wzmocnić i uatrakcyjnić. Nigdy też nie było żadnych planów inwestorskich na zmianę funkcji obiektu - kończy.

Galeria Malta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Otwarto ją 10 lat temu - w marcu 2009 roku. Przez lata była jedynym centrum handlowym w tej okolicy. Sytuację skomplikowało otwarcie centrum handlowego Posnania, które znajduje się w odległości kilkuset metrów od Malty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro