Reklama

Profanacja w sucholeskim kościele: "kobieta zniszczyła ołtarz"

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Do zdarzenia doszło w niedzielę w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie.

- W godzinach wieczornych doszło do profanacji kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie koło Poznania. Trwają czynności policji. Kobieta zniszczyła ołtarz, psałterz, świece i donice - napisał do nas czytelnik Łukasz.

Parafia potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. - W niedzielę 21 lipca w godzinach popołudniowych miało miejsce włamanie i PROFANACJA ołtarza i prezbiterium naszego kościoła parafialnego - czytamy w komunikacie umieszczonym na Facebooku parafii. - Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną za grzech profanacji oraz grzechy popełnione w naszej Parafii, w naszych rodzinach. Jako Twoje dzieci wołamy: "Przebacz nam nasze winy". ŚWIĘTY BOŻE! ŚWIĘTY MOCNY! ŚWIĘTY A NIEŚMIERTELNY! Zmiłuj się nad nami.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 22.07.2019 r., godz. 10.35
    Aktualizacja
    poniedziałek, 22.07.2019 r., godz. 10.35
    Jak informuje policja, 31-latka, która dopuściła się profanacji, była pod wpływem alkoholu. Była tak pijana, że nie można jej było przebadać alkomatem - nie była w stanie dmuchnąć w urządzenie. Pobrano jej krew do badania. Obecnie trzeźwieje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro