Reklama
Reklama

Korki na A2: nowa organizacja ruchu!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym z nową organizacją ruchu na poszerzanej autostradowej obwodnicy Poznania.

Zgodnie z zapowiedziami, w weekend odbywało się "przenoszenie" budowy na kolejny 8-kilometrowy odcinek trasy. Tym razem drogowcy będą pracować pomiędzy węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przyswojenie nowej organizacji ruchu, jak zawsze, wymaga od kierowców czasu. W rejonie węzła Poznań Krzesiny od rana tworzą się korki. Najgorzej jest na trasie S11 od strony Kórnika.

Przypominamy - na jezdni południowej (w stronę Warszawy) dostępny jest jedynie pas awaryjny. Na jezdni północnej (w stronę Świecka) kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu - dwa w stronę Świecka oraz jeden w stronę Warszawy. Co istotne - zjazd na węźle Poznań Krzesiny dla aut udających się od strony Świecka jest możliwy tylko z pasa awaryjnego jezdni południowej.

Choć pomiędzy Komornikami i Luboniem gotowe są już po trzy pasy ruchu w każdą stronę, kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów na każdej jezdni. Dodatkowo trwają roboty na odcinku między Poznaniem Zachód i Poznaniem Komorniki. Na tym odcinku organizacja ruchu się nie zmieni - kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu bez pasów awaryjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro