Reklama
Reklama

Pociąg wykoleił się po zderzeniu z krową

fot. Przemysław

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Całą sytuację w trakcie trwania akcji opisał nasz Czytelnik, który był jednym z pasażerów pociągu. Opóźniony pociąg IC relacji Katowice - Kołobrzeg - w Kościanie miał opóźnienie 87 " zamiast odjechać ze stacji Kościan 18:06 odjechał ok 19:30 z powodu awarii - relacjonował Przemysław. Teraz - 17 km przed Jastrowiem, za Piłą skład uderzył w stado krów i wykoleił się. Czekamy na lokomotywę z Poznania która nas zaholuje do Piły, skąd autobusami zastępczymi pojedziemy przez stacje docelowe do Kołobrzegu - napisał przed 23.

Jak dodał bydło uszkodziło ogrodzenie i wbiegło tuż przed nadjeżdżający pociąg. Doszło do uszkodzenia podzespołów pojazdu. Stoimy w lesie, za Piłą 17 km od miejscowości Jastrowie. Pociąg powinien być w Kołobrzegu na godzinę 23:20, a prawdopodobny dojazd do celu będzie między 5:00-5:30 - napisał w kolejnej wiadomości przed godziną 1 nasz Czytelnik. Staliśmy w lesie ponad 6 h, następnie uszkodzony skład ruszył do Pytnicy ok 3 km ( jadąc średnio 4km/h), skąd w dalszą podróż po przesiadce pojechaliśmy Pendolino - zakończył swoją relację po godzinie 5 Przemysław.

Strażacy potwierdzają. W nocy w miejscowości Stara Łubianka w powiecie pilskim pociąg IC uderzył w krowę, po czym wykoleił się. Według naszych informacji pociągiem podróżowało około 200 osób. Żaden z pasażerów nie ucierpiał. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu, oświetleniu oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podróżnych. Sytuacja została opanowana około godziny 3. Wówczas nasze zastępy zakończyły swoje działania w tym miejscu - mówi nam oficer dyżurny wojewódzkich strażaków.

Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk w rozmowie z WTK przypomina, że każdy pasażer może złożyć reklamację. Zgodnie z przepisami w przypadku opóźnień przekraczających dwie godziny podróżni mogą liczyć na zwrot połowy ceny biletów - nawet jeśli przyczyną spóźnienia był losowy wypadek niezależny od przewoźnika.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro