Reklama
Reklama

Ruszył remont na ul. Królowej Jadwigi: korki mimo wakacji!

fot. Włodzimierz Hoppel

Kierowcy podróżujący pomiędzy poznańskim Nowym Miastem i centrum muszą się uzbroić w cierpliwość.

Prace ruszyły zgodnie z zapowiedziami w czwartek rano i spowodowały, że na ulicy Królowej Jadwigi tworzą się korki. Nową nawierzchnię jezdni ma zyskać odcinek pomiędzy ulicą Półwiejską i Niezłomnych - dotychczas był w najgorszym stanie przez ogromne koleiny. Na drogowców można się natknąć również przy samym skrzyżowaniu Królowej Jadwigi / Niepodległości / Matyi.

- Remont będzie polegał na sfrezowaniu zniszczonej nawierzchni i powtórnym ułożeniu warstw wiążącej i ścieralnej, wzmocnionych siatką z włókien szklanych i węglowych. Istniejące krawężniki kamienne zostaną wyregulowane w miejscach tego wymagających - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Choć ulica będzie przejezdna przez cały okres remontu, pojawiać się tu będą wygrodzenia jezdni ograniczające przepustowość tego odcinka jednej z najważniejszych miejskich tras.

Harmonogram zakłada, że inwestycja potrwa do końca sierpnia, ale... - Zakładamy, że wykonawcy uda się zakończyć remont wcześniej - już na początku sierpnia - dodaje ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
2.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro