Reklama
Reklama

Rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania: prace przenoszą się na kolejny odcinek, zmiany w organizacji ruchu!

fot. Autostrada Wielkopolska

Od poniedziałku prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny. Ze zmianami w organizacji ruchu trzeba się jednak liczyć już od czwartku.

Jak informuje Autostrada Wielkopolska, pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń wyasfaltowane są już trzy pasy ruchu w każdą stronę trasy. Dlatego wykonawca przenosi się na kolejny odcinek autostrady - tym razem między węzły Poznań Luboń i Poznań Krzesiny.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- Już od czwartku, 18 lipca, do poniedziałku, 22 lipca, przenoszone będą prace na kolejny 8-kilometrowy odcinek obwodnicy Poznania. W tych dniach wprowadzone zostanie m.in. nowe oznakowanie oraz zbudowane przewiązki. To oznacza, że kierowcy muszą być szczególnie uważni - wyjaśnia inwestor.

Zasadnicze prace na tym odcinku rozpoczną się w poniedziałek, 22 lipca. Na jezdni południowej (w stronę Warszawy) dostępny będzie jedynie pas awaryjny. Na jezdni północnej (w stronę Świecka) kierowcy będą mieć do dyspozycji trzy pasy ruchu - dwa w stronę Świecka oraz jeden w stronę Warszawy. - Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie będą mieli możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany będzie dla wszystkich pojazdów - w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy - dodaje.

Choć pomiędzy Komornikami i Luboniem gotowe są już po trzy pasy ruchu w każdą stronę, kierowcy będą mogli w najbliższym czasie korzystać z dwóch pasów na każdej jezdni. Dodatkowo trwają roboty na odcinku między Poznaniem Zachód i Poznaniem Komorniki. Na tym odcinku organizacja ruchu się nie zmieni - kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu bez pasów awaryjnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro