Reklama
Reklama

Pacjenci szpitala mogą sobie kupić lekki gips z... gipsomatu

fot. Szpital Kalisz / FB

Takie rozwiązanie pojawiło się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym kaliskiego szpitala.

Jest dużo lżejszy od tradycyjnego, a dodatkowo występuje w kilku kolorach - m.in. różowym i zielonym. Mowa o lekkim gipsie, który może być stosowany przy złamaniach. Prawdopodobnie pierwszy gipsomat w naszym regionie pojawił się kilka dni temu w szpitalu w Kaliszu. O ustawienie tu maszyny apelowali sami pacjenci. - To zdecydowana ulga, szczególnie dla najmłodszych pacjentów - podkreśla Łukasz Durajski, jeden z pediatrów SOR-u kaliskiego szpitala.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Gips sprzedawany w gipsomacie nie nadaje się do użytku przy wszystkich typach złamań kończyn, dlatego przed kupieniem takiego opatrunku konieczna jest konsultacja z lekarzem. Jeśli stwierdzi on, że w naszym przypadku możliwe jest zastosowanie lekkiego gipsu - możemy wówczas kupić odpowiednią liczbę sztuk (gips kupuje się tu na sztuki), a lekarz wykona z nich opatrunek.

Za gips z gipsomatu płaci pacjent - taki opatrunek nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt założenia opatrunku na rękę to około 35 - 50 złotych, a na nogę ponad 100 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro