Reklama

Dmowskiego: powstanie nowa infrastruktura rowerowa

fot. PIM
fot. PIM

Miasto chce poprawić infrastrukturę rowerową w rejonie ulicy Dmowskiego.

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Miedzianą i Potockiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na zaprojektowanie kompleksowych rozwiązań dla tego obszaru, a także uzyskanie zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nowe rozwiązania mają poprawić wygodę i bezpieczeństwo. - W ramach zadania uwzględnione zostanie zagospodarowanie zielenią pasa drogowego oraz wprowadzenie do przestrzeni miejskiej elementów małej architektury. Zamówienie zakłada także stworzenie stałej organizacji ruchu, jak również zadbanie o użytkowników ścieżki poprzez uspokojenie ruchu, zastosowanie progów zwalniających, czy wyniesienie niektórych skrzyżowań. W omawianym rejonie pojawią się też śluzy rowerowe - informują PIM.

Oferty w przetargu można składać do 26 lipca. Po wykonaniu dokumentacji możliwe będzie rozpisanie kolejnego postępowania, dotyczącego robót budowlanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro