Reklama
Reklama

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej

fot. Adam Ciereszko / archiwum

Po przerwie od upałów, w Wielkopolsce termometry ponownie będą pokazywać około 30 stopni Celsjusza.

Wtorek będzie najchłodniejszym dniem tygodnia. Na termometrach w Poznaniu zobaczymy maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Od środy sytuacja zacznie się jednak poprawiać. Jutro temperatura dojdzie do 20 stopni, a już w czwartek osiągnie 23 stopnie.

Pięknie zapowiada się najbliższy weekend. Od piątku termometry będą pokazywać 25, 28, a w niedzielę nawet około 30 stopni Celsjusza. Prawdziwe lato będzie nam towarzyszyć również w przyszłym tygodniu - ze wstępnych prognoz wynika, że termometry niemal każdego dnia będą pokazywać około 30 stopni Celsjusza.

Dla jednych wysokie temperatury i słońce to coś, na co czekają przez cały rok, inni natomiast zamiast upałów woleliby... deszcz. Ostatnie opady na chwilę poprawiły sytuację, ale wciąż w naszym regionie występuje susza. Widać to m.in. po stanie Warty. Po tymczasowym wzroście poziomu rzeki na moście Świętego Rocha, spowodowanym spuszczeniem wody ze zbiornika w Jeziorsku, woda w rzece ponownie zaczyna opadać. Dziś na poznańskim wodowskazie rzeka ma 121 cm głębokości.

W najbliższych dniach nie prognozuje się większych opadów deszczu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro