Warta Poznań minimalnie przegrała ze Śląskiem Wrocław

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze Warty Poznań.

W sobotnie popołudnie Zieloni mierzyli się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, dla którego była to próba generalna przed startem PKO Ekstraklasy. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i praktycznie przez całą pierwszą połowę mieli wyraźną przewagę, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji. Ostatecznie do bramki trafił Robert Pich, ale potrzebował do tego rzutu karnego.

Z kolei goście skupieni byli na kontratakach, którego jednak szybko były przerywane przez graczy Śląska.

Po zmianie stron nadal przy piłce częściej utrzymywali się wrocławianie, ale piłkarze Warty w końcu byli w stanie przynajmniej zagrozić bramce Śląska i zmusili Matusa Putnockiego do kilku interwencji. Kibice nie obejrzeli jednak kolejnych trafień i po 90 minut na tablicy wyników mieliśmy 1:0 dla Śląska.

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 1:0 (1:0)

Śląsk Wrocław: Putnocky - Broź (60’Dankowski), Golla, Celeban (45’ Pawelec), Stiglec (45’Hołownia) - Gąska,Łabojko, Chrapek (60’Łyszczarz),Pich (66’Pałaszewski), Płacheta (45’ Cholewiak), Exposito (45’ Szczepan).

Warta Poznań: Lis - Kuzdra, Kieliba (69’ Ławniczak), Boczek, Kiełb - Grobelny, Cierpka - Gardzielewicz, Janicki (74’ Szmyt) - Rybicki, Jaroch.

Bramki: 1:0 - Pich 19".