Reklama
Reklama

Kradziony sprzęt komputerowy ukrył w zbożu

fot. Policja

25-latek, który okradł brata może trafić na 10 lat do więzienia.

Na początku tygodnia dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu w Środzie Wielkopolskiej. Mundurowi skierowani na miejsce potwierdzili, że ktoś wybił szybę i z wnętrza domu skradł sprzęt komputerowy. Zabezpieczone zostały ślady i przesłuchani świadkowie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Okradzeni kierowali podejrzenia pod adresem brata. W policyjnych kartotekach zdarzają się sprawy kradzieży na szkodę kogoś z rodziny. Są to sprawy rzadkie, ale jak pokazuje życie i najbliższych osób nie można wykluczać z kręgu podejrzanych. Za każdym razem jednak policjanci muszą zebrać niezbite dowody winy - informuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Tak też było w tym przypadku. Poza zabezpieczonymi śladami wskazującymi, że rzeczywiście brat dokonał tego przestępstwa, funkcjonariusze odnaleźli również skradzione komputery. Rodzinny przestępca ukrył je na jednym z pól przy wjeździe do miasta. Wykorzystał rosnące tam wysokie zboże, by w nim skryć skradzione przedmioty do czasu aż sprawa przycichnie - dodaje.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wart ponad 6 tysięcy sprzęt komputerowy i zwrócili właścicielowi. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro