Reklama
Reklama

Poznańskie biuro podróży ogłosiło upadłość. 160 turystów nadal przebywa za granicą

Jak już wcześniej informowaliśmy niemal po 30 latach działalności poznańskie biuro podróży Mediterraneum ogłosiło upadłość.

Z przykrością informujemy, że w związku utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z Państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni zostaliśmy do podjęcia bardzo trudnej dla nas decyzji o ogłoszeniu upadłości po niemalże 30 latach wspólnych wyjazdów - poinformowali w piątek na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele biura podróży Mediterraneum.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Obecnie na wakacjach z tym biurem podróży jest około 160 turystów. Przebywają we Francji i w Hiszpanii. Dostaliśmy informację od biura podróży Mediterraneum, które jest w naszym rejestrze turystycznym informację o niewypłacalności. W tej chwili jesteśmy w ścisłej współpracy z biurem podróży. Sytuacja jest bezpieczna, nikt nie koczuje pod hotelem, nikt nie boi się o powrót do kraju . Wszystko zabezpieczamy - tłumaczy w rozmowie z WTK Anna Parzyńska - Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Na pomoc mogą też liczyć osoby, które wpłaciły pieniądze na wakacje, które zostały odwołane. Osoby te powinny skontaktować się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Gwarancja ubezpieczeniowa opiewa na sumę 1 260 000,00 zł. My w tej chwili z gwarancji ubezpieczeniowej, którą uruchomiliśmy zabezpieczamy pobyty i zabezpieczamy bezpieczny powrót. W trzeciej kolejności będziemy zabezpieczać roszczenia tych, którzy mają podpisane umowy na wakacje z biurem podróży Mediterraneum - dodała rzeczniczka.

Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro