Reklama
Reklama

Kolejna zdewastowana hulajnoga porzucona w centrum miasta

fot. Bartosz

O dewastowanych hulajnogach już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu.

Niemal każdego dnia na nasze skrzynki mailowe przychodzą zdjęcia zdewastowanych hulajnóg. Dziś otrzymaliśmy kolejne. Taka przykra sytuacja o 5:40 pod Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza - napisał nasz Czytelnik. Tyle tego po mieście wala rozwalonego - dodał.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Elektryczne hulajnogi można za opłatą wypożyczać za pomocą telefonu i zostawić w dowolnym punkcie miasta. Jednak okazuje się, że są one po prostu porzucane lub niszczone. Są często parkowane na środku chodnika, porzucane w krzakach czy wrzucane do śmietników i zbiorników wodnych - o czym już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu. Przedstawiciele amerykańskiej firmy, która hulajnogi wprowadziła do Polski takimi zgłoszeniem nie byli zdziwieni. Jak tłumaczyli już wcześniej podobne problemy występowały też w innych miastach. Zachęcamy użytkowników do pozostawiania hulajnóg w miejscach, w których nie będą przeszkadzały ani stwarzały zagrożenia. Dzięki modułowi GPS położenie jest monitorowane, a rozładowane urządzenia są zbierane na noc, w razie potrzeby serwisowane i rano ustawiane w bezpiecznych miejscach - informowało biuro prasowe Lime.

Pod koniec marca uruchomione zostały specjalne patrole złożone z osób odpowiedzialnych za prawidłowe parkowanie hulajnóg elektrycznych. Mają one dbać o ład przestrzeni miejskiej oraz bezpieczeństwo i komfort mieszkańców miasta. Jeśli natrafimy na źle zaparkowaną lub zniszczoną hulajnogę, możemy to zgłaszać bezpośrednio w aplikacji na smartfonie lub pod numerem telefonu 32 224 71 22.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro