Reklama
Reklama

Marcel bardzo potrzebuje pomocy. "Nasz syn ma ciało 15-letniego chłopca, a umysł 3-latka"

fot. siepomaga.pl

Uszkodzony mózg 15 latka może uratować przeszczep komórek macierzystych.

Marcel urodził się w październiku 2003 roku w zamartwicy, z ciasno owiniętą pępowiną wokół szyi. Miał obniżone napięcie mięśniowe, anemię i bardzo niskie ciśnienie. Po wykonaniu tomografii komputerowej okazało się, że doszło do krwotoku w mózgu i są w nim zmiany spowodowane niedotlenieniem. Rodzice wówczas dowiedzieli się, że będą musieli stoczyć walkę o zdrowie i życie syna.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Nasz syn Marcel ma ciało 15-letniego chłopca, a umysł 3-latka... Choć nie wygląda jak dziecko, to właśnie nim jest. I bardzo potrzebuje pomocy - mówią na łamach portalu siepomaga.pl rodzice Marcela. Opieka nad nim przypomina opiekę nad malutkim dzieckiem - nie można go spuścić z oczu, bo jest kompletnie niesamodzielny. Może sobie zrobić krzywdę. Dziecko umie jednak powiedzieć, co się wokół niego dzieje, z każdym dniem rozumie więcej. Nasz syn niestety nie - jego rozwój nie idzie do przodu - dodają. My, rodzice, dajemy sobie z nim radę. Rozpoznajemy jego nastroje, potrzeby w mig. Niestety, musimy pracować - gdy z Marcelem zostaje babcia lub opiekunka, jest im czasem bardzo ciężko. Gdy zdarza się napad, tylko nam udaje się go okiełznać. Syn ma już 15 lat, jest duży, ciężki, silny. Boimy się, że kiedyś nieumyślnie zrobi krzywdę albo komuś innemu, albo sobie - tłumaczą.

Jedyną szansą dla Marcela jest przeszczep komórek macierzystych, które mają odbudować to, co uszkodzone, w mózgu chłopca. 15-latek jest już po trzech przeszczepach i już widać rezultaty. Potrzebne są jeszcze dwa kolejne. Możliwości finansowe rodziny już się jednak wyczerpały.

Wierzymy, że cuda się zdarzają. Pierwszy to ten, że Marcelek jest z nami. Drugi to jego brat Maksio. Trzecim może być samodzielność Marcela... Za pierwsze dwa cudy odpowiada Bóg, ten trzeci możecie sprawić Wy. Dlatego prosimy o pomoc, bo tylko dzięki Wam ten cud ma szansę się stać... Bez tego naprawdę sobie nie poradzimy - apelują rodzice młodego poznaniaka.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Marcela w walce z chorobą mogą to zrobić między innymi przez portal siepomaga.pl

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro