Reklama
Reklama

Prezydent Poznania powołał zespół ds. usprawnień komunikacyjnych. Tramwaje i autobusy przestaną się spóźniać?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Cały zespół liczy 10 osób. Wśród nich są pracownicy ZTM, ZDM, MPK i przedstawiciele miejskiego inżyniera ruchu.

12 lipca zarządzenie o powołaniu zespołu ds. usprawnień komunikacyjnych zostało podpisane przez zastępcę prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. Jak informuje reporter WTK Szefem zespołu został Michał Podeszwa z Zarządu Transportu Miejskiego. Cały zespół liczy 10 osób, wśród nich są nie tylko pracownicy ZTM, ale też Zarządu Dróg Miejskich, MPK Poznań i podwładni miejskiego inżyniera ruchu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Nowy zespół ma się zająć między innymi wskazaniem, gdzie tramwaje i autobusy tracą czas stojąc w korkach, i jak można to poprawić. Jak czytamy w zarządzeniu prezydenta miasta chodzi o "zapewnienia właściwych warunków funkcjonowania transportu publicznego" w sytuacji "wzrastającego zatłoczenia miasta środkami transportu indywidualnego", czyli samochodami. Jednym z takich sposobów są oczywiście wydzielone torowiska tramwajowe oraz buspasy.

Prace zespołu nadzorować ma dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Później wypracowane rekomendacje trafiać będą na biurko zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego, który odpowiedzialny jest za transport.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro