Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński przedstawił liderów na listach PiS w wyborach parlamentarnych

fot. pis.org.pl

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił kandydatów z numerem 1 na liście PiS w wyborach parlamentarnych. Wśród nich jest m.in. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Potwierdziły się nieoficjalne dotąd informacje, że poznańską jedynką na listach PiS- u będzie Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii urodziła się w Krakowie i jej kariera zawodowa oraz polityczna związana była głównie z Małopolską. Decyzję liderów Zjednoczonej Prawicy i w efekcie mój start z Poznania traktuję jako wielkie zobowiązanie, przede wszystkim wobec jego mieszkańców. Najbliższe wybory zdecydują o wzroście gospodarczym Polski na kolejne lata. Jednym z najważniejszych frontów tej walki jest Poznań - stolica polskiej przedsiębiorczości. Jestem przekonana, że wspólnie z Poznaniakami opracujemy dobre pomysły na poprawę sytuacji miasta i całego regionu w kolejnych czterech latach - komentuje na swoim profilu na Facebooku Jadwiga Emilewicz.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Z kolei na czele konińskiej listy PiS stanie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.Dziękuję Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu za wielkie zaufanie, jakim mnie obdarzył, oraz za docenienie mojej pracy jako wojewody wielkopolskiego. Ostatnie cztery lata to czas intensywnej pracy dla całej Wielkopolski, także dla okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, w którym wielokrotnie miałem okazję spotykać się z samorządowcami i mieszkańcami, i z którego będę miał wielki zaszczyt wystartować - komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W Pile na czele listy zobaczymy Krzysztofa Czarneckiego. Z Kalisza wystartuje Jan Dziedziczak, który był rzecznikiem rządu Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceministrem spraw zagranicznych. Ostatecznie nie potwierdziły się informacje dotyczące startu premiera Mateusza Morawieckiego z Poznania - prezes Rady Ministrów wystartuje z Katowic.

W 2015 roku "jedynką" PiS był Tadeusz Dziuba. Oprócz niego mandaty z ramienia PiS uzyskali Szymon Szynkowski vel Sęk (nr 5 na liście) oraz Bartłomiej Wróblewski (nr 11).

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro