Reklama
Reklama

Można wziąć ślub wśród wiatraków

fot. smigiel.pl

Do możliwości zawarcia związku małżeńskiego w malowniczej scenerii - wśród śmigielskich wiatraków zachęca burmistrz Śmigla.

Pary, które zdecydują się zawrzeć związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego i będą chciały powiedzieć "TAK" w plenerze, mogą złożyć wniosek o przeprowadzenie ceremonii ślubu cywilnego na wzgórzu przy wiatrakach - informują urzędnicy ze Śmigla. Pankracy i Serwacy są nie tylko naszym zabytkiem, stanowią także wspaniałe tło do takich uroczystości jakim jest ślub cywilny - dodają.

Co trzeba zrobić? Wystarczy dokonać rezerwacji terminu na ślub cywilny najpóźniej 2 miesiące przed planowaną datą ślubu. Ponadto trzeba ustalić termin godzinę ceremonii osobiście w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Śmiglu, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, pokój nr 9 lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: [email protected] Należy też złożyć przed wybranym kierownikiem urzędu stanu cywilnego w kraju zapewnienia o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Nepturienci składają zapewnienia osobiście przedstawiając dowglądu ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Zapewnienia składa się najwcześniej na 6 miesięcy i najpóźniej na miesiąc przed planowaną datą zawarcia małżeństwa.

Później wystarczy już tylko dokonać opłat za przeprowadzenie ceremonii ślubnej w plenerze - 84 złote za sporządzenie aktu małżeństwa oraz 1000 złotych - opłatę dodatkową za przyjęcie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego. Należy też na 7 dni przed ustaloną datą zawarcia małżeństwa należy dokonać potwierdzenia uczestnictwa w ceremonii i wnieść do kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Śmiglu podanie o udzielenie ślubu poza urzędem stanu cywilnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro