Reklama
Reklama

Licheński pomnik został zmodyfikowany. Nie ma już na nim księdza Eugeniusza M.

Zdjęcie sprzed modernizacji pomnika | fot. By Flyz1 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20691395

Pomnik, który miał upamiętniać księdza Eugeniusza M., budowniczego największej w Polsce bazyliki w Licheniu usunięto po publikacji głośnej produkcji braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. Monument po modernizacji wrócił na miejsce.

W filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich przedstawiono między innymi wyznanie mężczyzny, który twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez księdza M. Po emisji filmu duchowny został odsunięty od działalności duszpasterskiej. Później białym materiałem zasłonięto pomnik znajdujący się przed bazyliką w Licheniu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W połowie czerwca pomnik zniknął spod bazyliki w Licheniu. Ks. Prowincjał podjął decyzję o modyfikacji pomnika Ojca Świętego, który jest usytuowany przed bazyliką. Modyfikacja polegać ma na usunięciu postaci kapłana przekazującego makietę licheńskiej bazyliki Papieżowi. Termin realizacji tej decyzji uzależniony jest od wielu czynników - w tym uzgodnień prawnych i technicznych - tłumaczył wówczas ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik polskiej prowincji marianów.

Jak poinformował dziś portal TVN24.pl pomnik po modyfikacji wrócił na swoje miejsce. Nie ma już na mim postaci księdza Eugeniusza M. Przedstawiciele polskiej prowincji marianów nie chcą dziś komentować sprawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro