Reklama
Reklama

Bartłomiej Misiewicz domaga się miliona złotych od Patryka Vegi. Za sprawą stoi poznański adwokat

fot. Bartłomiej Zborowski /PAP

Pozew został dziś złożony przez znanego poznańskiego prawnika mec. Zbigniewa Krügera.

Jak ustalił Onet.pl były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciwko reżyserowi Patrykowi Vedze. Sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych w filmie "Polityka", którego premierę zapowiedziano na 6 września. Fragmenty filmu opublikowane przez reżysera w sieci stawiają w niekorzystnym świetle polityków PiS, w tym również byłego rzecznika MON. Na filmie osoba, którą można utożsamić z Misiewiczem zażywa narkotyki, bierze łapówki, a także jest w obyczajowej relacji ze swoim szefem - Antonim Macierewiczem.

Misiewicz domaga się zablokowania premiery i dystrybucji filmu a także zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych oraz przeprosin na łamach prasy. Domaga się, tez usunięcia z filmu obraźliwych dla niego fragmentów.

Pozew w sądzie złożył dziś znany poznański prawnik Zbigniew Krüger. Mecenas Kruger tłumaczył w rozmowie z Onetem, że do tej pory kampania promocyjna filmu oparta była głównie na oczernianiu jego klienta, podkreśla też, że nie ma wątpliwości co do zasadności powództwa. Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami. Tym bardziej jeśli chodzi o takie rzeczy, jak praca za seks, narkotyki czy romans z przełożonym - mówi w rozmowie z Onetem mec. Krüger.

Dziś na profilu na Facebooku Patryk Vega odniósł się do pozwu złożonego w poznańskim sądzie. Misiu, dla Ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film mam wiadomość - premiera filmu "Polityka" tak, czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach - to w Chinach, dlatego, że film zostanie wówczas wrzucony na chińskie serwery - mówi w nagraniu zamieszczonym na FB reżyser Patryk Vega.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro